Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Горбівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21062714) був реорганізований і увійшов до складу Градизької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (067) 354-66-81, (0432) 55-43-70
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія

Горби (Кагамлик) поселений на початку XVIII ст.. Чигирин – Дібровським сотником Іваном Любашем. Вважається, що назва села походить від переселенця козака Горба.

З 1766 року село належало до Жовненської сотні. З ліквідацією полкового устрою у відповідності з Указом від 16 вересня 1781 року село горби відноситься до Градизького повіту Київського намісництва.

У 1839 році в Горбах споруджено повну жіночу однокласну школу, а у 1919 році першу бібліотеку. Село здавна поділялося на кутки: Козаківка та Михайлівка в селі відбувалося два ярмарки на вік, була земська школа.

В 1900 році утворилася Горбівська волость до якої входили села: Горби, Жуки, (малі села, де не було церкви:  Вишеньки, Гриньки, Павлівка, Пелехівщина, Сидори), хутори: Копанки (Луцківка). Коломицівка, Петрашівка.

З встановленням радянської влади Горби стають центром сільради. В зв’язку з ліквідацією повітів та волостей і введенням нового адміністративно – територіального поділу було створено Горбівський район у складі Горбівської та Святилівської волостей Кременчуцького повіту. В районному центрі села Горби були на той час: лікарня, трудова школа, паровий млин двічі на тиждень відбувалися базари.

В Горбах пройшло дитинство та юність відомого поета – байкаря Л.І.Глібова. Виходець с. Білоусівка Горбівської сільської ради був відомий борець – силач Ю.І.Білоус.   


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *